© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
29 augustus 2018

Jumbo Supermarkten start experiment met energieopslag en elektrische vrachtwagen

Jumbo Supermarkten start een innovatieproject waarbij een elektrische vrachtwagen, zonnepanelen en energieopslag gecombineerd worden.

Het gaat in het project om de operationele inzet van een 100 procent elektrische trekker in supermarkt distributie, inclusief laadinfrastructuur en opschalingsanalyse naar kosteneffectieve integrale aanpak. Darbij komen groene energieproductie en -buffering aan bod.

De elektrische vrachtwagen wordt geleverd door VDL. Het onderzoek bekijkt de mate waarin de opslag van zonne-energie als integraal onderdeel van de transport- en laadinfrastructuur kan bijdragen aan de business case en duurzaamheid van elektrisch zwaar transport.

Het project vindt plaats binnen de Demonstratieregeling Klimaattechnologieën en -innovaties in transport (DKTI Transport) van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland. Deze regeling richt zich specifiek op ondernemers uit de transport- en vervoersector en kennisinstellingen die zelf ook mee willen investeren in groene oplossingen. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat heeft 30 miljoen euro vrijgemaakt voor bedrijven die innovaties ontwikkelen. Er zijn in totaal 29 projecten goedgekeurd.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.