Ter Haak Group neemt in haven Amsterdam 10.000 zonnepanelen in gebruik
De Ter Haak Group neemt in de haven van Amsterdam deze maand 10.000 zonnepanelen in gebruik. Het systeem is mogelijk gemaakt in samenwerking met Exploitatie Maatschappij Amerikahaven.
In de Amerikahaven zijn de zonnepanelen geplaatst op het 30.000 vierkante meter grote Multipurpose Distributie Centrum. In totaal hebben de zonnepanelen een vermogen van 2,7 megawattpiek. Door de grote hoeveelheid zonnestroom die opgewekt wordt, hoeven de United Stevedores Amsterdam (USA) Terminal en omringende bedrijven geen energie meer van het elektriciteitsnetwerk afnemen.
Het Amsterdamse familiebedrijf Ter Haak is sinds 1911 gevestigd in en rondom de Amsterdamse haven. De Ter Haak Group wil de logistieke keten van en naar Amsterdam stimuleren en waar mogelijk regisseren middels haar vijf dochtermaatschappijen. Alle bedrijven richten zich op havengerelateerde logistieke activiteiten.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.














