ecovolta bouwt in Zwitserland een van Europa’s grootste batterijfabrieken
Het Zwitserse bedrijf ecovolta bouwt in het Zwitserse Schwyz een volledig geautomatiseerde productielijn voor lithium-ionenbatterijen. De jaarlijkse capaciteit wordt 200 megawattuur aan batterijen.
Bij de start in september 2018 zal deze tot Europa’s grootste productielijnen in zijn soort behoren. Het voor de ecovolta-accupacks toegepaste constructieprincipe is geschikt voor de serieproductie van hoge-stroom-accugeheugens die geen actieve koeling nodig hebben. Ecovolta is een dochtermaatschappij van de Zwitserse firma ecocoach, aanbieder van geavanceerde automatiseringssystemen voor gebouwen.
Naast de batterijproductie komt er in Schwyz een onderzoeks- en ontwikkelingsafdeling voor batterijtoepassingen, waar het onderwerp elektromobiliteit centraal zal staan. Hiervoor combineert ecovolta de ontwikkelingsdeskundigheid van verschillende bedrijven uit Zwitserland en Italië.
Het eveneens bij de R&D-afdeling behorende batterijlaboratorium kan onder andere het aantal cycli van geheugens, verouderingsprocessen en de gevolgen van kortsluitingen en mechanische beschadigingen onderzoeken en documenteren. Dankzij een eigen testbunker kunnen zo nodig tests met een hoog risicoprofiel worden uitgevoerd. Voor de productie en de bedrijfsinterne onderzoeks- en ontwikkelafdeling heeft ecovolta de beschikking over een oppervlak van in totaal circa 7.500 vierkante meter.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.















