© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
10 juli 2018

Solar Boat Twente klaar voor WK Monaco

De studenten van Solar Boat Twente zijn met hun boot op zonne-energie voor de tweede keer naar Monaco afgereisd om daar mee te doen aan het wereldkampioenschap zonnebootracen.

Het officiële programma begint donderdag 12 juli, met de technische inspectie. Op vrijdag zal het eerste onderdeel gevaren worden: de duurrace. Hierbij krijgen de meer dan 20 deelnemende boten, allemaal volledig op zonne-energie, 2 uur de tijd om een zo groot mogelijke afstand af te leggen. Vrijdagmiddag zal Solar Boat Twente tijdens de sprint proberen hun eigen snelheidsrecord van bijna 35 kilometer per uur te verbreken.

Zaterdag 14 juli wordt de race beslist in een bloedstollende een-tegen-een slalom race. Vorig jaar was het Twentse team erg succesvol op dit onderdeel, waardoor de derde prijs mee naar Twente kwam. De studenten hopen dan ook op deze slalom het verschil met de concurrentie te kunnen maken. De komende race is de laatste kans voor het huidige team om een prijs in de wacht te slepen, in september wordt het stokje overgedragen aan een nieuw team.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.