
Onderzoekers van EnergyTrend, dat onderdeel is van Trendforce, zou uitwijzen dat Chinese paneelfabrikanten methodes zoeken om voorraden die overtollig worden of al zijn te verkopen tegen lage prijzen. Taiwan zou om die reden al een extra feed-in tarief van 6 procent hebben ingevoerd voor de realisatie van zonnedaken en -parken met hoogefficiënte Taiwanese zonnepanelen. Volgens berekeningen van de onderzoekers zijn de Taiwanese producten dan echter nog altijd duurder dan die afkomstig uit China. Zelfs de Europese en Amerikaanse importheffingen op Chinese zonnepanelen zouden volgens de onderzoekers niet toereikend zijn om zonnepanelen die geproduceerd zijn in deze regio’s goedkoper te laten zijn.
‘China heeft meer dan 70 procent van de wereldwijde productiecapaciteit van zonnepanelen in handen’, aldus de onderzoekers van Trendforce. ‘Als de Chinese modulemakers beginnen met een uitverkoop, zullen de prijzen van de wereldwijde modules lager worden. Dat is een vaststaand feit. De impact van deze uitverkoop op de wereldwijde pv-industrie zal naar verwachting tot het tweede kwartaal van 2019 duren.’
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.