logo
© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
26 juni 2018

‘Opslagsysteem vormt buffer tussen auto’s en elektriciteitsnet’

Het het groeiende gebruik van elektrische voertuigen zal het aantal afgedankte batterijen uit elektrische auto’s (ev’s) sterk toenemen. Het leeuwendeel van die afvalstroom belandt in verbrandingsovens.

Maar waarom zou je ze niet hergebruiken en inzetten voor energieopslag? Vanuit die gedachte startte Casper Scheltinga 1,5 jaar geleden met Time Shift Energy Storage, een start-up met een grote ambitie. 

‘Ik geloofde in mijn concept en dat doe ik nog steeds’, vertelt Scheltinga. ‘We staan aan het begin van de transitie naar duurzame energie. Daarmee groeit de behoefte aan oplossingen voor energieopslag. Wat is er dan mooier dan het verwaarden van een reststroom die momenteel vernietigd wordt? Gebruikte lithium-ionbatterijen uit elektrische auto’s kun je een tweede leven geven en, als je er wat werk in steekt, nog jaren gebruiken. En naarmate de ev-markt groeit komen er steeds meer beschikbaar.’ 

Lees het volledige artikel ‘Opslagsysteem vormt buffer tussen auto’s en elektriciteitsnet’ hier in de juni 2018-editie van Smart Storage Magazine.

Deel dit artikel:

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Ja, ik wil de nieuwsbrief ontvangen en heb de privacy policy gelezen.

Laatste Nieuws

Bekijk al het nieuws

Meest gelezen

Producten