© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
20 juni 2018

Vilvoorde voorziet park Drie fonteinen van led-verlichting

De Vlaamse gemeente Vilvoorde gaat de openbare verlichting in het park Drie Fonteinen van led-lichtbronnen voorzien..

De vernieuwing kadert in het regiomasterplan rond openbare verlichting, waarbij is voorzien in een integrale verlichting met led-armaturen voor de belangrijkste toegangswegen en parkwegen. Daarbij werd rekening gehouden met de nieuwe wandel- en fietsroute.

De omgeving van het sportstadion was slechts gedeeltelijk verlicht en de installatie was verouderd. Enkele lampen waren niet meer in gebruik en andere vertoonden tal van defecten, zowel aan de toestellen als aan de bekabeling. Ook de omgeving van de parkzone was slechts gedeeltelijk verlicht en was niet meer afgestemd op de noden voor verlichting van een mooi hedendaags parkgebied.

Katrien Vaes, schepen voor openbare werken, wijkzorg en groen: ‘Openbare verlichting speelt een belangrijke rol voor de veiligheid, leefbaarheid en aantrekkelijkheid van elke publieke ruimte. Ze neemt ook een groot deel van het elektriciteitsverbruik van onze stad voor haar rekening. Door de beslissing om over te schakelen op led voor de openbare verlichting in park Drie Fonteinen, legt Vilvoorde de juiste beleidskeuzes vast voor de toekomst. De combinatie van het milieuvriendelijke aspect, duurzaamheid en veiligheid lagen aan de basis van onze keuze voor led’s in deze groene omgeving. Bovendien zal de vernieuwingsoperatie op termijn een besparing in de elektriciteitsfactuur van onze stad opleveren.’

Voor dit project werkt de stad samen met Eandis. Intussen is de verouderde verlichting in het parkgedeelte verwijderd en vervangen door led-armaturen op basis van een lichtstudie. Zowel voor toegangswegen, fietsroute als wandelpaden is met een zelfde type verlichting gewerkt. De lichtpunten worden automatisch gedoofd tussen middernacht en 5 uur ’s ochtends.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.