© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
18 juni 2018

Lichten aan, lichten uit: bijna 1 op de 2 discussieert erover met partner

Bijna 1 op de 2 mensen in Europa discussieert met de partner over de vraag of de lichten in bepaalde vertrekken van het huis aan of uit moeten. Dit werd door E.ON Europabreed onderzocht onder 10.000 deelnemers.

Met 44 procent staan Duitsers op de tweede plaats in een Europese vergelijking als het gaat om 'je liet de lichten aan', net achter Roemenië, dat de bovenste plek bezet met 61 procent. In Zweden daarentegen heeft slechts 23 procent ruzie over het aanlaten van verlichting, maar 29 procent klaagt dat hun partner te veel tijd op de smartphone doorbrengt.

Meer dan een derde (35 procent) van alle Europeanen staat vaak op gespannen voet door dit tweede grote probleem: de koplopers in argumenten die vaak eindigen met 'je houdt meer van je smartphone dan van mij' zijn mensen in Turkije, waar 59 procent elkaar beschuldigt van overdreven veel onlinechatten en internetgebruik, 20 procent meer dan degenen die ruzie maken over licht (39 procent).

De meest vreedzame mensen van Europa leven in Zweden. Bijna de helft (46 procent) vindt geen reden om te discussiëren over energiegebruik of verspilde energie. Aan de andere kant van de schaal argumenteren Roemenen het vaakst over energie, inclusief het bedrag op hun energierekening (47 procent).

Deze resultaten maken deel uit van het onderzoek ‘Wonen in Europa 2018’, waarvoor E.ON en Kantar EMNID ongeveer 10.000 mensen ondervroegen in de Tsjechische Republiek, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Hongarije, Italië, Roemenië, Zweden, Turkije en het Verenigd Koninkrijk.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.