
Plan Pioniers in Valkenswaard is een ontwikkeling van Earth & Eternity en bestaat uit 14 nul-op-de-meter woningen. De oriëntatie van de woningen is vrijwel perfect op het zuiden en door de keuze voor een lessenaarsdak is er plek voor meer pv-panelen dan bij een traditioneel zadeldak. Hierdoor was het mogelijk het gehele dakvlak te benutten voor de installatie van zonnepanelen. De opgewekte elektriciteit wordt gebruikt voor verwarming, koeling en verlichting. Daarnaast is elektriciteit nodig voor alle apparaten, om te koken en eventueel voor het verwarmen van water. Ook kan een elektrische auto worden geladen. Daarnaast worden zonnecollectoren gebruikt voor warmwaterproductie om de energievraag tot een minimum te beperken.
De 2-onder-1-kap woningen zijn ieder voorzien van 31 zonnepanelen van 280 wattpiek en 2 zonnecollectoren. De rijwoningen kregen 29 zonnepanelen en eveneens 2 zonnecollectoren. Naast de zonne-energiesystemen kregen ook andere duurzame oplossingen een plek in de woningen. Zo is een hoogwaardige schil gecreëerd door extra isolatie rondom de woning (red. de volledige woning is RC 6,5) en is driedubbel glas (HR+++) toegepast.
‘Betaalbare woningen met lage woonlasten door uitstekende isolatie en duurzame technische installaties. Door het gebruik van een metalen skeletconstructie kunnen de woningen efficiënt, droog en circulair worden gebouwd. Voor de afwerking van de woningen gebruikten we innovatieve, duurzame bouwmaterialen’, besluit Oscar Wijns, Operations Manager bij Earth & Eternity.
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.