© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
28 mei 2018

Osram neemt aandeel in horticultuur start-up Motorleaf

Fluxunit, de investeringsmaatschappij van Osram, koopt een aandelenbelang in de Canadese start-up Motorleaf. Deze is actief op het gebied van kunstmatige intelligentie voor tuinbouwoplossingen en indoorfarming.

De hardware- en softwareoplossingen van Motorleaf maken een exacte prognose mogelijk van gewasopbrengsten in kassen en adresseren zodoende economische en ecologische aspecten in een sector die wordt gekenmerkt door lage marges. De digitale prognosetools van Motorleaf ondersteunen tuinbouwondernemers bij het nakomen van contractuele verplichtingen, het verbeteren van hun operationele planning en het in real-time voorspellen van de productiecapaciteit.

Nu al levert Osram speciaal ontwikkelde verlichtingsoplossingen voor toepassingen op het gebied van horticultuur, waarmee de plantengroei wordt beïnvloed en gestimuleerd. In de context van de algehele klimaatbeheersing in kassen heeft op maat gemaakte verlichting voor de verschillende planten invloed op de mogelijke opbrengst van de oogst en de kwaliteit ervan. De oplossing van Motorleaf combineert hiervoor intelligente oogstanalyses en -prognoses op basis van kunstmatige intelligentie.

Bij een eerste serie experimenten met de tuinbouwondernemer SunSelect in Californië nam dankzij de technologie van Motorleaf het aantal fouten bij de oogstprognoses voor de tomatenteelt af met 50 procent. Op basis van die resultaten heeft SunSelect de oplossing van Motorleaf na een korte testfase geïmplementeerd in zijn kassen.

In de huidige financieringsronde voor startkapitaal investeert Fluxunit samen met financiële investeerders Radicle Growth, Desjardins Capital, Real Ventures en 500 Start-ups Canada 2,85 miljoen Amerikaanse dollar in Motorleaf.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.