© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
22 mei 2018

Vlaanderen: slechts 4,4 procent van potentiële daken heeft zonnepanelen

Uit cijfers van het Vlaams Energieagentschap (VEA) blijkt dat 4,4 procent van de hiervoor geschikt daken zonnepanelen bevat. Volgens het agentschap en energieminister Bart Tommelein is er veel werk aan de winkel.

De Vlaamse daken kunnen ruim 57.000 megawattpiek aan. Volgens het energieplan Tommelein moet er eind 2020 een totaalvermogen van 3.700 megawattpiek zonnepanelen opgesteld zijn Vlaanderen; oftewel 6,5 procent van de potentiële daken moet benut worden. Het Vlaams Energieagentschap heeft op basis van de data van de zonnekaart het zonnepotentieel van de Vlaamse provincies en gemeenten bepaald. Vervolgens is het vermogen van de zonnepanelen die al op de daken liggen afgezet tegen het potentiële vermogen van elke gemeente. Het grootste potentieel is er volgens het VEA in centrumsteden. ‘Als we op provincieniveau kijken, zien we dat West-Vlaanderen het grootste potentieel heeft. Maar dat vertaalt zich niet evenredig in de benuttingsgraad van de daken’, aldus het VEA.

‘Ik wil de steden, gemeenten en provincies van harte feliciteren met de inspanningen die ze al geleverd hebben. Maar ik wil hen vooral aanmoedigen om nog meer bedrijven, scholen, verenigingen en zoveel mogelijk inwoners te overtuigen van het belang van hernieuwbare energie’, stelt Tommelein. ‘Zonne-energie is voor de meeste gebouwen haalbaar en bovendien bijzonder interessant. Zonnepanelen op een woning kosten gemiddeld 5.500 euro, zijn in 8 jaar terugverdiend en kunnen tot 19.000 euro opbrengen.’

Lees ook: 

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.