© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
15 mei 2018

Verkenning opslag van duurzaam opgewekte energie in gasvelden

In opdracht van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO.nl) bundelen Liandon, NAM en TNO hun krachten om te kijken in hoeverre het opslaan van duurzaam opgewekte energie in gasvelden technisch haalbaar is.

Er is een onderzoek gestart naar de technische haalbaarheid van het opslaan van duurzaam opgewekte energie in gasvelden in de vorm van gecomprimeerde stikstof. Hierbij wordt duurzaam opgewekte elektriciteit gebruikt voor een aandrijfsysteem dat stikstof in een gasveld injecteert. De stikstof wordt vervolgens in het gasveld samengeperst. Zodra daar behoefte aan is, kan de energie weer worden geproduceerd door de stikstof via een turbine te laten expanderen. De elektriciteit die hiermee wordt gegenereerd, wordt dan weer teruggeleverd aan het energienet.

Opslag met stikstof in gasvelden is nieuw en biedt mogelijk een grote opslagpotentie en exportwaarde voor Nederland. Het haalbaarheidsonderzoek is recentelijk gestart en wordt dus uitgevoerd door Liandon, NAM en TNO. Deze partijen brengen hun kennis op het gebied van onder meer gasvelden, opslag, energiesystemen en energie-innovaties samen. De resultaten worden in de zomer verwacht.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.