
Op het kavel van 87.000 vierkante meter wordt een nieuw logistiek warehouse gerealiseerd dat 600 meter lang is. Fetim - een Amsterdams handelsbedrijf gespecialiseerd in het leveren van woonaccessoires zoals raamdecoratie, kastsystemen, vloeren en sanitair - bestaat komend kalenderjaar 100 jaar.
Fetim verhuist binnen de Amsterdamse haven naar de Kaapstadweg in het Atlaspark. Fetim is nu gevestigd op 2 locaties in de haven, maar om de efficiency van de logistiek te verbeteren, concentreert het zich nu op 1 locatie. De bouw van het nieuwe pand aan de Kaapstadweg is begonnen, er komen 250 medewerkers te werken. Het logistiek distributiecentrum wordt begin 2019 in gebruik genomen.
Het dak van de logistieke hal wordt dus voorzien van zonnepanelen. Port of Amsterdam heeft de ambitie om in 2021 100.000 vierkante meter zonnepanelen op daken te faciliteren. Wat betreft duurzaamheid moet het pand straks gaan voldoen aan de BREEAM Very Good norm voor duurzame gebouwen.
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.