ZonOpZorg: 14.000 zonnepanelen voor 20 zorg- en ziekenhuizen
Dankzij ZonOpZorg, een samenwerkingsverband van Urgenda en ZonnepanelenDelen, krijgen 20 Nederlandse zorg- en ziekenhuizen in de komende periode met SDE+-subsidie 14.000 zonnepanelen.
Het project ZonOpZorg voor zorghuizen werd door de 2 organisaties al in 2015 gestart met de ambitie om zo veel mogelijk zorghuizen in Nederland van zonnepanelen te voorzien. Eind 2015 werd daarbij in 36 dagen tijd via crowdfunding het benodigde geld opgehaald voor het eerste project; bestaande uit 512 zonnepanelen voor een zorghuis van woningcorporatie Habion.
Urgenda en ZonnepanelenDelen melden dat zorginstellingen die al eerder SDE+-subsidie toegekend hebben gekregen maar geen geld hebben voor de investering en/of geen mankracht om de organisatie ter hand te nemen, kunnen aankloppen. Daarmee wordt de verantwoordelijkheid voor zowel investering als uitvoering uitbesteed en kan het personeel van de instelling zich wijden aan zorg.
Deel dit bericht