logo
© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
19 maart 2018

Lumosa levert led-verlichting Shanghai Pudong Airport

Na verschillende luchthavens verlicht te hebben in Europa is Shanghai Pudong Airport het volgende vliegveld dat toegevoegd wordt aan het portfolio van de Brabantse lichtfabrikant Lumosa.

Lumosa heeft de tender gewoonnen voor het verlichten van de Aprons van terminal 3 (red. PATIII) van Shanghai Pudong Airport. Pudong Airport Stage PATIII is de nieuwe en derde terminal  van het vliegveld ter grootte van 622.000 vierkante meter. In totaal bedraagt de capaciteit van het vliegveld straks op jaarbasis 80 miljoen passagiers (red. ter vergelijking: Schiphol vervoerde in 2016 circa 64 miljoen passagiers).

Het wordt daarmee de grootse satellietterminal ter wereld. PATIII biedt 83 opritten voor alle soorten passagiersbruggen en 125 parkeerplaatsen voor vliegtuigen. In totaal worden er 168 lichtmasten tussen de 25 en 30 meter hoog gebruikt om de 2.000 led-armaturen op te hangen.

Shanghai Pudong Airport is de eerste belangrijke luchthaven van China die led-verlichting gaat toepassen op hoge lichtmasten. Hiermee realiseert de luchthaven een energiebesparing van 50 procent. De keuze is volgens de betrokkenen op Lumosa gevallen vanwege de jarenlange ervaring en de kwaliteit van de producten van Lumosa. Het gehele project bestaat uit 20 tenders en de totale kosten voor PATIII zijn ongeveer 3 miljard Amerikaanse dollar. Met deze uitbreiding moet de luchthaven in staat zijn de 120 miljoen jaarlijkse bezoekers die verwacht worden in 2020 te accommoderen.

Deel dit artikel:

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Ja, ik wil de nieuwsbrief ontvangen en heb de privacy policy gelezen.

Laatste Nieuws

Bekijk al het nieuws

Meest gelezen

Producten