GTM Research: Amerika bereikt mijlpaal van 1 gigawattuur aan energieopslagsystemen
Onderzoekers van GTM Research stellen in de US Energy Storage Monitor 2017 dat Amerika de mijlpaal van 1 gigawattuur aan energieopslagsystemen heeft bereikt. De monitor is samen met de Energy Storage Association.
In het vierde kwartaal van afgelopen kalenderjaar verwelkomde Amerika 100 megawattuur aan netgekoppelde energieopslagsystemen. Daarmee beschikken de Verenigde Staten nu over 1.080 megawattuur aan energieopslagcapaciteit, oftewel 1,08 gigawattuur.
Maar dat is pas het begin, want de onderzoekers van GTM Research verwachten dat de Amerikaanse markt alleen al in 2018 in omvang zal verdubbelen met meer dan 1.000 megawattuur aan nieuwe energieopslagsystemen.
‘We zullen het woord “ontluikend” uit ons vocabulaire moeten halen bij het beschrijven van de Amerikaanse markt voor energieopslag,’ aldus Ravi Manghani, directeur van het team dat onderzoek doet naar energieopslag bij GTM Research. ‘Dalende kosten en een gunstig overheidsbeleid zullen enkele van de belangrijkste redenen zijn voor de definitieve doorbraak van energieopslag in 2018.’
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.














