© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
5 maart 2018

Vattenfall investeert 100 miljoen euro in zonne-energie

Vattenfall heeft bekendgemaakt in de komende 2 jaar 100 miljoen euro in zonneparken te investeren. Dit ondersteunt Vattenfalls doelstelling om binnen één generatie fossielvrij te zijn.

Vattenfall richt de investeringen in zonne-energie op 2 hoofdgebieden. Het eerste is de ontwikkeling van grootschalige zonneparken, met name op locaties waar Vattenfall bestaande infrastructuur kan gebruiken om de kosten te verlagen. In Parc Cynog in Wales heeft Vattenfall eerder al een windpark in combinatie met een grootschalige zonne-energiecentrale gebouwd. Vattenfall-onderdeel Nuon meldde in december al 200 megawattpiek aan zonneparken in de pijplijn te hebben.

Vattenfall nam onlangs het definitieve investeringsbesluit voor grootschalige zonne-energieinstallaties voor de bestaande centrales Velsen, Hemweg en Eemshaven in Nederland. De totale capaciteit voor deze projecten bedraagt 38 megawattpiek. In totaal zullen er meer dan 140.000 zonnepanelen worden geïnstalleerd. Een ander Nederlands zonnepark wordt nu al gebouwd en zal worden gecombineerd met het Haringvliet-windpark, dat 6 windmolens heeft. Vattenfall heeft verder vergunningen aangevraagd voor meerdere verdere zonneparken die met windparken zullen worden gecombineerd.

Ten tweede zal Vattenfall particuliere en zakelijke klanten ondersteunen op het gebied van gedecentraliseerde energieproductie. Dat zal leiden tot nieuwe energiediensten, waarbij Vattenfall oplossingen biedt waarbij klanten hun eigen met zonne-energie opgewekte elektriciteit kunnen produceren en verbruiken. In Zweden wordt dit aangeboden binnen diensten zoals InHouse voor bedrijven en particuliere woningcorporaties. Een leasingmodel voor zakelijke klanten wordt in Duitsland en Nederland aangeboden. Ook biedt Vattenfall in Duitsland dakzonnepanelen voor woningcorporaties en huurders aan binnen het zogenoemde Mieterstrom-concept.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.