ECN onderzoekt hoe grootschalige zon-pv mooie plek krijgt in leefomgeving
Aspecten als beleving, natuurwaarde en biodiversiteit worden naast het rendement, steeds belangrijker in het ontwerpen van zonneparken. ECN onderzoekt hoe grootschalige zon-pv een plek krijgt in de leefomgeving.
ECN heeft onlangs een groep betrokkenen bij zonne-energie vanuit verschillende achtergronden en motivaties bij elkaar gebracht om te praten over dit onderwerp. Tijdens deze bijeenkomst is gekeken wat er nodig is om toekomstige zonneparken zo te ontwerpen dat deze, naast de positieve bijdrage aan de verduurzaming van het energiesysteem, ook een positieve impact hebben op het landschap. Welke kennis en ontwikkeling is er nodig om een esthetisch alternatief te kunnen bieden voor saaie ‘blauwe’ velden en zonneparken zelfs te kunnen gebruiken om extra recreatie en/of natuurwaarde te creëren?
ECN definieert aan de hand van deze bijeenkomst samen met een groot aantal partijen – zoals ENGIE, Prorail, Royal HaskoningDHV, Rijkswaterstaat, VU Amsterdam en Wageningen UR – vervolgacties en projecten. Samen hopen de partijen antwoord te kunnen geven op vragen als:
- Kunnen zonneparken ingezet worden om biodiversiteit te verbeteren?
- Kunnen zonneparken dienen als natuurverbindingszone?
- Kunnen zonneparken ook mooi zijn?
- Hoe kunnen zonne-energie en recreatie gecombineerd worden?
- Wat is het optimale ontwerp van een zonnepark met het oog op energieopbrengst, maximale natuur en recreatiewaarde?
- Wat zijn do’s en don’ts bij het ontwerpen van een zonnepark?
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.















