© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
22 januari 2018

Mercedes-Benz introduceert solar carport met energieopslag

Mercedes-Benz heeft in Bremen samen met Lab1886 een zonnepanelensysteem in gebruik genomen dat gecombineerd worden met een Twin-Solar carport, laadpalen en een energieopslagsysteem.

Het samenspel tussen die componenten plus de actuele hoeveelheid opgewekte energie worden in het klantencentrum van de fabriek via een speciaal display weergegeven en op die manier voor klanten inzichtelijk gemaakt. Bezoekers kunnen hun elektrische auto bij de Twin-Solar carport bovendien gratis laden en krijgen in Bremen volgens het bedrijf nu al ‘een voorproefje van de toekomstige, compleet CO2-neutrale aflevering van elektrische auto’s in het Klantencentrum Bremen’.

Bij de marktintroductie van de elektrisch auto EQC, waarvan de productie vanaf 2019 in de Mercedes-Benz fabriek in Bremen start, worden alle modellen die daar van de band lopen voor hun eerste acculading voorzien van 100 procent duurzame stroom. Tot die tijd zorgt de 100 kilowattpiek aan zonnepanelen er in samenwerking met de Twin-Solar carport voor dat de energiebehoefte van het Klantencentrum Bremen tot 40 procent met duurzaam opgewekte energie wordt gevoed.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.