90 procent pv-systemen heeft mogelijkheid tot monitoring: ‘Monitoring is een commodity geworden’
Monitoring is niet meer weg te denken uit de hedendaagse zonne-energiesector. Nu steeds meer fabrikanten monitoring niet als optie aanbieden maar het standaard toevoegen aan hun omvormers, neemt de concurrentie toe.
Jan van Laethem, managing director van SMA Benelux, constateert dat ook in de Benelux monitoring de standaard aan het worden is. ‘In de periode 2008-2010 zijn in Vlaanderen zeer grote zonnestroomsystemen opgeleverd zonder monitoringsystemen. Daar heeft men achteraf het belang van monitoring erkend. Hierdoor hebben we gezien dat bedrijven die actief zijn in operation & maintenance nadien alsnog monitoringsystemen hebben geplaatst om de prestaties van de systemen te borgen. Ter illustratie: in 2009 was slechts 20 procent van de zonnestroominstallaties waarvoor we omvormers leverden verbonden en nu is dat meer dan 90 procent.’
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.














