Van zonnestroom naar thermische opslag: Brabants Duroplan concurreert met accufabrikanten
De start-up Duroplan bouwt aan de cv van de toekomst, waarmee hij indirect de concurrentie aangaat met accufabrikanten als Tesla, Solarwatt en Schneider Electric.
Solar Magazine spreekt met Rik van Bavel, een van de oprichters over de innovatie Durocan: een apparaat om overtollige zonnestroom met behulp van een warmtepomp thermisch op te slaan.
Van Bavel legt uit hoe de techniek werkt: ‘We maken gebruik van een geïsoleerd buffervat met het formaat van een ijskast en een inhoud van driehonderd liter. We gebruiken technisch water, fasemateriaal en een warmtewisselaar voor sanitair warm water. Met behulp van de warmtepomp wordt het fasemateriaal door de fase heen gesmolten. Daardoor wordt er meer thermisch vermogen opgeslagen om later in het huishouden te kunnen gebruiken; voor warm water of voor ruimteverwarming. We zien dit als de cv van de toekomst. In 2020 moeten er vijfduizend stuks van de Durocan geïnstalleerd zijn.’
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Producten
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.














