© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
27 november 2017

Call for Concepts voor Amsterdam Light Festival 2018-2019 geopend

Met de Call for Concepts 2018-2019 nodigt het Amsterdam Light Festival kunstenaars van over de hele wereld uit om hun concept voor een lichtkunstwerk uiterlijk 3 januari 2018 in te dienen.

Terwijl de zesde editie van Amsterdam Light Festival nog van start moet gaan (red. deze duurt van 30 november 2017 tot en met 21 januari 2018), is de organisatie al druk bezig met de volgende editie. Voor de zevende editie is Amsterdam Light Festival op zoek naar creatieve interpretaties van het thema 'The Medium is the Message'.

Een hedendaagse kijk op deze beroemde oneliner van Marshal McLuhan roept vragen op over de krachtige impact van (nieuwe) media. Bij licht als medium spelen interessante kwesties een rol. Bijvoorbeeld: Wat voor berichten brengt het medium licht over? Hoe beïnvloedt licht onze realiteit? En hoe vormt en transformeert licht individuele levens en de samenleving als geheel? Kunstenaars - van designers en ontwerpers, tot architecten, professionals en studenten - kunnen hun concept indienen via de website van Amsterdam Light Festival.

Voor de waterexpositie is het festival op zoek naar kunstwerken in en op het water, die de stad, de inwoners en de bezoekers met elkaar verbinden. Voor de landexpositie zoekt het festival naar interactieve kunstwerken die bezoekers van dichtbij kunnen ervaren, waar ze doorheen kunnen lopen en op kunnen reageren. Een internationale jury zal samen met de curatoren van het festival de concepten beoordelen en ongeveer 30 artiesten selecteren voor het creëren van een kunstwerk. De kunstenaars die worden geselecteerd werken nauw samen met het festival om hun kunstwerken te produceren en nemen deel aan het Artist Program van Amsterdam Light Festival. 

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.