© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
2 november 2017

SolarWorld in Nederland opnieuw van start met verkoop zonnepanelen

‘De zonnepanelen van SolarWorld zijn in Nederland weer per direct verkrijgbaar.’ Aan het woord is Ton Kroef, agent van SolarWorld in Nederland.

SolarWorld-oprichter Frank Asbeck kreeg in augustus groen licht om de voornaamste productiefaciliteiten van SolarWorld te kopen en zo een doorstart te realiseren met 515 medewerkers en 700 megawattpiek productiecapaciteit. Hij werkt voor de overname samen met Qatar Solar Technologies dat onderdeel is van de non-profit organisatie Qatar Foundation,onder meer voormalig hoofdsponsor is van voetbalclub FC Barcelona.

Als Kroef desgevraagd terugblikt op het faillissement van SolarWorld is dat volgens hem aan meerdere oorzaken toe te schrijven. ‘Als beursgenoteerd bedrijf moet je in feite blijven groeien. In een markt waarin een gigantische prijsdruk aanwezig is, heeft dit ertoe geleid dat er veel grote projecten tegen een te lage prijs beleverd werden. Bovendien zetten diezelfde projecten het beleveren van de vaste klanten – de terugkerende klanten die iedere maand graag hun bestellingen plaatsen – in de weg. Dat is nu verleden tijd en we maken een frisse start met de klant als vertrekpunt. Wij richten ons niet meer op grote projecten en willen zakendoen met installateurs die zich op kwaliteit richten en zich met SolarWorld willen onderscheiden.’

Inmiddels zijn volgens Kroef vrijwel alle processen binnen het bedrijf weer opgestart, van de klantenservice tot de productie en de marketing. ‘Bovendien is ook de supply chain opgetuigd en de fabriek draait inmiddels weer op volle toeren.’

In Nederland zijn ondertussen 3 distributeurs aangewezen: HomeNRG, ESTG en Energie-Unie. En of SolarWorld weer naar zijn oude verkoopcijfers toe gaat groeien? ‘We beginnen klein in een nichesegment en gaan ons in alle bescheidenheid weer bewijzen’, stelt Kroef. ‘Vanaf daar kunnen we toewerken naar groei waarbij de focus op de hoogefficiënte PERC-zonnepanelen en de bifacial glas-glaszonnepanelen ligt.’

De zwarte zonnepanelen zijn daarbij verkrijgbaar in vermogens van 280, 290 wattpiek, de glas-glaszonnepanelen in vermogens van 280 en 290 wattpiek en de standaard mono-zonnepanelen in 290 en 300 wattpiek.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.