© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
1 november 2017

Directeur Sun Interest aangehouden vanwege beleggingsfraude

Het Openbaar Ministerie meldt dat de FIOD eind vorige maand een 48-jarige man – de directeur van Sun Interest – heeft aangehouden in het kader van een strafrechtelijk onderzoek naar beleggingsfraude.

Het gaat om ‘mogelijke oplichting of verduistering met een beleggingsproduct in zonne-energie’.  Eerder vonden er doorzoekingen plaats in een woning en het bedrijfspand in Zaandam en is er op 400.000 euro beslag gelegd. Het onderzoek staat onder leiding van het Functioneel Parket.

Aanleiding voor het onderzoek waren signalen van de Autoriteit Financiële Markten (AFM). Het beleggingsproduct, met de naam Sun Interest, heeft betrekking op zonneparken. Onder andere met gebruikmaking van de SDE+-subsidie zouden ingelegde gelden – in de vorm van een obligatielening ten behoeve van de aankoop van grond – een aantrekkelijk rendement genereren. Het vermoeden is echter dat de ingelegde gelden anders zijn of worden besteed dan beloofd.

De raadkamer van de rechtbank in Amsterdam heeft op 2 oktober de voorlopige hechtenis voor 90 dagen bevolen; de verdachte zit sinds 20 september vast. Als men denkt gedupeerd te zijn door het beleggingsproduct Sun Interest kan men zich per e-mail melden bij de FIOD. 

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.