© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
31 oktober 2017

Eternit: ‘Golfplaten integreren met zonnecellen’

Eternit is deelnemer geworden aan het Europese innovatieproject PV OpMaat. De golfplatenproducent hoopt zo op geïntegreerde zonnepanelen met meer rendement en zo een goedkopere oplossing.

Eternit is de enige Nederlandse golfplatenproducent van vezelcement. ‘Deze golfplaten zijn nog steeds de beste oplossing voor met name agrarische daken’, duidt Vincent Blokhuis van Eternit. ‘Op ontzettend veel van die agrarische daken worden vandaag de dag zonnepanelen geplaatst via montagesystemen die verbonden worden met onze golfplaten.’

Jaarlijks produceert het bedrijf zo’n 10 miljoen vierkante meter plaatmateriaal. Volgens Blokhuis is Eternit daarbij voortdurend bezig met het verfijnen van het assortiment, waarbij het streven naar verbetering van duurzaamheid, technische en esthetische aspecten steeds vooropstaat. Om die reden is Eternit dan ook toegetreden tot het door Europese gefinancierde innovatieproject PV OpMaat. ‘Wij willen voor onze eindklanten – veelal agrariërs – de mogelijkheid creëren om duurzame energie op te wekken. Binnen PV OpMaat hopen wij een technologische oplossing te vinden die zonne-energie combineert met Ecolor-golfplaten. Dit zijn geprofileerde platen, leverbaar in diverse kleuren en afmetingen. Een met onze golfplaten geïntegreerde oplossing moet voor de eindklant minimaal hetzelfde – maar het liefst nog meer – rendement opleveren en bij voorkeur iets goedkoper zijn de huidige zonnepanelen. Kortom, ons inziens gaat de markt voor gebouwgeïntegreerde pv-elementen (BIPV) in de toekomst op een of andere manier gevonden worden en wij willen hier als bedrijf met innovaties aan bijdragen.’

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.