- ACM publiceert codebesluit: congestiemanagement met nieuwe regels nog dit jaar toegepast
- Kabinet: uitstel afbouw salderingsregeling zonnepanelen kost 133 miljoen euro
- Minister Jetten werkt aan prioriteringsrichtlijn voor verzwaren stroomnet
- ‘Kosten nultarief btw op zonnepanelen voor overheid mogelijk 2,4 miljard euro, cashflowproblemen voor installateurs’
- Rekenkamer: minister moet kiezen bij verdeling schaarse capaciteit stroomnet, huidige beleid ‘zorgelijk’
- PowerField opent zonnepark Oppenhuizen: elektrisch tanken zonne-energie met snelladers
- Woonforte bereikt mijlpaal: zonnepanelen geplaatst op 3.106 eengezinswoningen
- Techniek Nederland pleit voor meer kansen arbeidsmigranten in techniek


Onderzoek HilverZon: bedrijventerreinen kunnen 73 procent CO2 minder uitstoten
Onderzoek door Hilverzon heeft uitgewezen dat 13 bedrijven op bedrijventerreinen Kerkelanden en het Havenkwartier in Hilversum hun CO2-uitstoot tot 73 procent kunnen verkleinen.
'De besparing op CO2-uitstoot wordt niet alleen gehaald uit minder verbruik, maar ook uit het anders opwekken van energie', aldus Hilverzon. 'Door een andere luchtbehandeling en het aanbrengen van zonwering kan een bedrijf al besparen op verwarming of koeling van het pand. De panden kunnen (opnieuw) worden geïsoleerd waardoor de klimaatbeheersing minder energie kost. Ook de aanleg van een nieuwe cv-ketel en led-verlichting zorgen voor energiebesparing. De benodigde energie voor licht en klimaatbeheersing kan worden opgewekt door zonnepanelen en warmtepompen, die allebei kunnen worden aangelegd met subsidie waardoor de terugverdientijd van de investering bekort wordt.'
De benodigde investering is in gemiddeld 9,9 jaar terugverdiend. De directe CO2-reductie loopt op tot 1.655 ton CO2. Deze resultaten komen naar voren uit de energiescan die is uitgevoerd bij de betreffende bedrijven. HilverZon heeft deze scans gemaakt op uitnodiging van de bedrijvenvereniging. HilverZon heeft voor dit project samengewerkt met Exalius.
Er zijn 5 verschillende subsidieregelingen waarop aanspraak kan worden gemaakt. Over de totale investering van in totaal 4,22 miljoen euro kan ruim 1 miljoen euro subsidie worden aangevraagd. Veel bedrijven zijn enthousiast over deze resultaten en willen naar aanleiding van deze scans graag doorpakken. Een aantal verduurzamingsmaatregelen, waaronder investeringen in zonne-energie, wordt nu al voorbereid.
Deel dit bericht