© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
26 september 2017

EU zet Chinaland uit joint undertaking na omzeiling importheffingen

De Europese Unie (EU) heeft Chinaland uit de joint undertaking gezet wegens omzeiling van importheffingen. Dit is de overeenkomst waarin de minimumimportprijs voor Chinese zonnepanelen is vastgelegd.

In Nederland is er een significant aantal installateurs die het zonnepanelenmerk Chinaland op de markt aanbiedt. Volgens de Europese Unie heeft Chinaland structureel de importheffingen omzeild. In de kwartaalverslagen zou volgens Europa 20 procent van de omzet afkomstig zijn van een Europese afnemer die de zonnepanelen onder de minimumimportprijs doorverkocht. Mogelijkerwijs gaat het om een plof bv, daar de Europese afnemer een aan Chinaland gelieerd bedrijf is volgens de Europese Unie. Om die reden is het bedrijf dan ook uit de joint undertaking gezet.

Sinds afgelopen juni werden er al 7 Chinese bedrijven, al dan niet vrijwillig, uit de joint undertaking gezet. Het gaat achtereenvolgens om BYD, Yingli, Topray Solar, BLD Solar, Shanghai Shenzhou, Wuxi Saijing en AE Solar.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.