© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
22 september 2017

Tv-programma Haagse Lobby duikt in gloeilampenverbod

Het televisieprogramma Haagse Lobby is in de geschiedenis van het gloeilampenverbod gedoken. Er is onder meer aandacht voor Greenpeace, ‘founding father’ van het verbod.

Haagse Lobby is een televisieprogramma van WNL waar in de wandelgangen van de Eerste- en Tweede Kamer het voormalige gezicht van RTL Nieuws Rick Nieman uitzoekt hoe lobbyisten politici bespelen en hoeveel effect dat heeft. In een aankomende uitzending van Haagse Lobby wordt dus ingezoomd op de totstandkoming van het gloeilampverbod in 2009. Greenpeace voerde in die periode campagne voor energiebesparing in eigen huis. Dat zorgde ervoor dat Nederlanders bijna 1 miljoen gloeilampen inruilden voor zuinigere spaarlampen. Achter de schermen riepen we politici op om de transitie naar zuinige verlichting te bespoedigen door een gloeilampverbod in te stellen.

Het programma werd recentelijk uitgezonden en is hier terug te kijken.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.