
De Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloot onlangs al dat SPIE Nederland Ziut mag overnemen. Er blijft na de overname volgens de ACM voldoende concurrentie over. SPIE meldde half juli voornemens te zijn om Ziut te acquireren. In juli kwamen alle partijen hiertoe tot een overeenkomst op hoofdlijnen. Afstemming met medezeggenschap, vakbonden en de Autoriteit Consument en Markt heeft geleid tot een definitieve overeenkomst. Ziut blijft in de huidige vorm bestaan. Dat betekent dat alle medewerkers van Ziut in dienst blijven en de huidige arbeidsvoorwaarden en cao’s van kracht blijven.
Ziut beschikt over een goede basis om steden uit te rusten met innovatieve en intelligente oplossingen, wat goed aansluit bij één van de expertises binnen het marktsegment Smart city van SPIE.
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.