ENGIE voorziet 27 onderwijsinstellingen van led-licht
ENGIE Cofely mag de energieprestatie verbeteren van 27 gemeentelijke en provinciale scholen in de regio Luik. In totaal gaat het om 50 gebouwen die onder meer led krijgen. Het project is een primeur voor België.
In scholen betekenen verwarming en elektriciteit een grote hap uit het budget. Het verbruik beter beheren is noodzaak. Vandaar dat in de regio Luik een pilotproject voor energetische renovatie van openbare gebouwen werd opgestart: RenoWatt. Door in het project te stappen, verbinden gemeentelijke en provinciale scholen zich ertoe om hun verbruik terug te dringen en hun CO2-afdruk te verkleinen. Om hen daarbij te helpen, ondertekende ENGIE Cofely een energieprestatiecontract (EPC) voor de renovatie en het onderhoud van 50 gebouwen, verdeeld over 27 onderwijsinstellingen. Dit EPC is een primeur in de scholen in België.
De tussenkomst van ENGIE Cofely moet leiden tot een vermindering met 12 tot 53 procent van het energieverbruik. Het werk start in de zomer van 2018, tijdens de schoolvakantie.
ENGIE Cofely garandeert een lager energieverbruik voor de 27 Luikse scholen. Op basis van een voorafgaande energieaudit wordt een energiebesparing van gemiddeld 30 procent in het vooruitzicht gesteld. Indien het die doelstelling niet haalt, krijgt ENGIE Cofely een boete. Indien er meer wordt bespaard, wordt de winst verdeeld.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.















