Osram verwerft Internet of Things-bedrijf Digital Lumens
Osram heeft Digital Lumens overgenomen, een Amerikaans bedrijf dat is gevestigd in Boston en gespecialiseerd is in industriële Internet of Things-oplossingen.
Digital Lumens is opgericht in 2008 en heeft 65 werknemers. In het afgelopen fiscaal jaar heeft het een omzet gegenereerd van tientallen miljoenen Amerikaanse dollars. Het Digital Lumens softwareplatform kan gebruikt worden voor intelligent licht, energieverbruik- en beveiligingssystemen tot de meting van milieuparameters zoals bijvoorbeeld luchtkwaliteit. Het cloud-gebaseerde platform is compatibel met componenten en hardware van andere fabrikanten. Digital Lumens heeft een klantenbestand opgebouwd voor industriële IoT-oplossingen met meer dan 2.500 installaties.
De overname van Digital Lumens van een groep van bedrijfskapitaalinvesteerders stelt Osram in staat om zijn activiteiten uit te breiden op het gebied van digitale verlichtingsoplossingen en de expertise in software, sensoren en connectiviteit te vergroten.
Er zijn plannen om enkele bestaande digitale services van Osram in het platform te integreren. Dit omvat onder andere de navigatie- en lokaliseringsoplossing Einstone, die Bluetooth en verlichting gebruikt om gerichte aanbiedingen te sturen naar gebruikers van smartphones, bijvoorbeeld als ze zich bevinden in winkels.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Producten
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.














