IKEA en Solarcentury starten met aanbieden thuisbatterij
IKEA is in het Verenigd Koninkrijk gestart met het verkopen van thuisbatterijen via zijn woonwarenhuizen. Het bedrijf werkt hiertoe net als bij zonnepanelen samen met Solarcentury.
De thuisbatterijen worden in combinatie met zonnepanelen aangeboden. Klanten die al eerder zonnepanelen via IKEA hebben gekocht kunnen hun systeem uitbreiden met een thuisbatterij.
Volgens IKEA en Solarcentury gebruikt een typisch Brits gezin momenteel 40 procent van de zonne-energie die zij opwekken en wordt de overige 60 procent teruggeleverd aan het energienet. Door een thuisbatterij toe te voegen kan het percentage zelfconsumptie verhoogd worden naar 80 procent. Daarbij zal de besparing op de energierekening verdubbelen en oplopen tot 70 procent.
De totale investering in de zonnepanelen en de thuisbatterij bedraagt zo’n 7.000 pond waardoor de terugverdientijd van het totale systeem volgens IKEA circa 12 jaar bedraagt. Het gaat om een thuisbatterij van LG Chem. Zie onderstaande video waarin de werkwijze van het systeem wordt uitgelegd.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.














