© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
5 juli 2017

Sainsbury eerste Britse supermarkt met 100 procent led-verlichting

Sainsbury gaat als eerste supermarktketen in het Verenigd Koninkrijk volledig overstappen op led-verlichting. Het supermarktbedrijf gaat door de vervangingsoperatie 58 procent energie besparen.

Sainsbury slaat hiertoe de handen ineen met Current dat onderdeel is van GE. Sainsbury – de op één na grootste supermarktketen van het Verenigd Koninkrijk – telt in Ierland en het Verenigd Koninkrijk 601 supermarkten, 782 ‘convenience’-winkels, 873 winkels van Argos en 3 ‘flagship’-winkels van Habitat. In totaal werken er in Ierland en het Verenigd Koninkrijk 195.000 mensen bij het bedrijf. De 450 supermarkten in het Verenigd Koninkrijk zullen tot en met 2020 door Current van led voorzien worden. In totaal gaat het om maar liefst 250.000 nieuwe led-armaturen.

Current verwacht de omzettingsoperatie in 2020 afgerond te hebben. Het is een zogenaamd turnkey project waarbij het bedrijf zowel voor de lichtontwerpen, producten, installatie, financiering en het projectmanagement zorgt.

De Duitse supermarktketen Aldi kondigde vorig jaar aan in Nederland alle nieuwe winkels te gaan voorzien van led-verlichting. Voor alle bestaande filialen wordt een overstap nog onderzocht.

Current startte vorig jaar bij JPMorgan Chase & Co met de uitvoering van ’s werelds grootste led-project. Bij 5.000 filialen worden 1,4 miljoen lampen geplaatst die 25 miljoen vierkante meter verlichten.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.