
Dit worden, na een pilot met 4 systemen van 50 kilowattpiek, de volgende wapenfeiten van het nationaal consortium Zon op Water.
De argumenten om te kiezen voor drijvende zonnepanelen zijn volgens de betrokkenen bij het consortium Zon op Water de grotere schaal, meer- opbrengst door koeling, instraling en refl ectie en lagere kosten vanwege de relatief minder maatschappelijke weer- stand. Ook de fl exibiliteit (red. systemen zijn verplaatsbaar en kunnen gemak- kelijker tijdelijk geplaatst worden) en de combinatie met windenergie worden genoemd.
De mei 2026-editie van Solar & Storage Magazine is uit. Het tijdschrift kent artikelen over Intersolar Europe, dubbele energiebelasting bij thuisbatterijen, recycling van batterijen en het Nationaal EMS Programma.