- Afbouw salderingsregeling zonnepanelen mogelijk uitgesteld, Tweede Kamer wil wetsvoorstel controversieel verklaren
- RVO.nl: te weinig kantoren beschikken over verplicht energielabel C
- Provincie Groningen: nog geld beschikbaar voor verwijderen asbest en plaatsen zonnepanelen
- Energie-Nederland: minimumeis participatie onwenselijk, zon op landbouwgrond niet uitsluiten
- LONGi Solar verkocht in 2020 meeste zonnepanelen, JinkoSolar en JA Solar completeren top 3
- Gemeenten, provincies en waterschappen: lokaal haalbaar botst met ‘landelijk betaalbaar’
- ACM keurt voorstel netbeheerders af voor wijzigen regels congestiemanagement en transportschaarste
- Belgische eigenaren zonnepanelen kunnen zonne-energie verkopen aan Decathlon
Boer Kiest Zon plaatst 140.000 zonnepanelen
Agreco en BNG Bank hebben een overeenkomst voor de financiering van het tweede Boer Kiest Zon-project. Boer Kiest Zon II gaat leiden tot 140.000 zonnepanelen voor de agrarische sector.
De financiering wordt besteed aan investeringen in zonnepanelen en asbestsanering voor de agrarische sector in de provincie Noord-Brabant en de gemeente Noordoostpolder. Boer Kiest Zon plaatst circa 140.000 panelen, dat gelijk staat aan de energiebehoefte van ongeveer 11.500 huishoudens.
Boer Kiest Zon II is het vervolg op het eerder door BNG Bank gefinancierde project Boer Kiest Zon I. Samen realiseren deze projecten 39 megawattpiek aan zonnestroom. In totaal wordt 150.000 vierkante meter aan asbesthoudende daken vervangen. De totale financiering van BNG Bank bedraagt 26 miljoen euro.
Nadat de zonnepanelen zijn geïnstalleerd blijft Boer Kiest Zon verantwoordelijk voor de exploitatie, monitoring en onderhoud van de installaties gedurende een periode van 20 jaar.