© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
11 april 2017

IKEA: ‘Verkoop intelligente led-lampen officieel gestart in Nederland’ (video)

IKEA is in Nederland officieel gestart met verkoop van zijn Smart Lighting collectie: kant-en-klare sets slimme led-verlichting.

Ikea maakt in februari al bekend vanaf april zijn led-verlichting met app-bediening in Nederland te gaan verkopen. IKEA maakte vorig jaar september wereldwijd al de komst van de ‘smart lighting’-collectie met led-lampen, lichtpanelen en –deuren bekend. Het woonwarenhuis omschreef het destijds als een nieuwe ‘home smart’-innovatie.

In de nieuwe TRÅDFRI-led-lamp is technologie verwerkt waarmee men eenvoudig en draadloos kan dimmen en schakelen tussen verschillende tinten wit licht. De led-lamp past in iedere standaard fitting en is via een gratis smartphone app te bedienen en te timen.

De TRÅDFRI-gateway set bestaat uit 2 led-lampen, een afstandsbediening, een gateway en een app. De gateway - de verbindende schakel tussen netwerken - zorgt ervoor dat men de led-verlichting kan regelen via de TRÅDFRI-app op een smartphone. De app is gratis te downloaden via de App Store en Google Play.

De FLOALT-lichtpanelen zijn verkrijgbaar in 3 formaten en zijn geschikt om aan de wand of het plafond te bevestigen. De warmte van het licht veranderen of dimmen kan men met de TRÅDFRI-afstandsbediening.

Van de BESTÅ-opbergkast kan men een lichtbron met de SURTE-deur met geïntegreerde led-verlichting maken. Zo krijgt de kast een dubbele functie. Wil men op dezelfde manier meer licht in de keuken creëren? De JORMLIEN led-deuren zijn speciaal ontwikkeld voor de METOD-keukenkastjes. Met de TRÅDFRI afstandsbediening kan men zelf de verlichting in de deuren draadloos regelen.

De TRÅDFRI draadloze bewegingssensor set bestaat ten slotte uit een led-lamp en sensor die reageert op beweging. Het licht springt automatisch aan zodra men langs loopt. Men kan bovendien zelf bepalen wanneer het licht weer automatisch uitgaat: na 1, 5 of 10 minuten.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.