© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
21 maart 2017

Conduct introduceert Roofsupport Dakdoorvoer voor binnenvoeren bekabeling

Conduct introduceert deze week op de vakbeurs Solar Solutions de Roofsupport Dakdoorvoer voor het naar binnen voeren van bekabeling van zonnepanelensystemen.

Bij het plaatsen van zonnepanelen op woningen wordt de bekabeling door het hellende dak naar binnen gevoerd. Deze bekabeling, waar vaak hoge DC-spanningen op staan, wordt veelal tussen de constructie doorgevoerd en met purschuim afgedicht. Dit kan op termijn door werken van de constructie of invreten van vocht kortsluiting in het systeem veroorzaken. Ook wordt bekabeling via een aangebracht gat in het dakbeschot doorgevoerd.  Beide manieren veroorzaken problemen ten aanzien van luchtdichtheid en vooral brandveiligheid doordat de bekabeling niet volgens NEN1010:2015 (in buis) wordt aangelegd. 

Conduct Technical Solutions introduceert de RoofSupport Dakdoorvoer om deze problematiek op te lossen. De RoofSupport Dakdoorvoer biedt een volledig luchtdichte doorvoer – in en langs de buis –waardoor de binnenvoer van bekabeling  geen negatief effect heeft op de te halen EPC-waarde.  Overeenkomstig NEN1010:2015 522.3.2 wordt de bekabeling door een buis gevoerd en daarmee aanraak- én brandveilig doorgevoerd.  Binnen in de woning wordt de RoofSupport Dakdoorvoer afgedekt met de RS-lasdoos voorzien van 5 uitbreekpoorten voor K25/P25/Z25-koker. De RS lasdoos is voorzien van waarschuwingstekst ‘Let op hoge DC-spanning in bekabeling’. Op basis van de RoofSupport Dakdoorvoer wordt gevaarlijke spanning hiermee veilig naar binnen gebracht. Vanaf 1 april is het product verkrijgbaar bij de landelijk dekkende elektrotechnische groothandels. Bovendien wordt het product op stand E5 tijdens de vakbeurs Solar Solutions door het bedrijf getoond.

Gratis toegangskaarten voor de vakbeurs Solar Solutions (red. die plaatsvindt op 22 en 23 maart 2017 in Expo Haarlemmermeer) kunnen hier besteld worden met de code ‘sol17solarmagazine’.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.