Californië opent grootste batterijopslagsysteem ter wereld
100 procent zeker is het niet volgens de betrokkenen, maar de Amerikaanse staat Californië heeft naar alle waarschijnlijkheid het grootste energieopslagsysteem ter wereld op basis van lithium-ionbatterijen verwelkom
De Californian Public Utility Commission gaf het lokale energiebedrijf San Diego Gas & Electric (SDG&E) in samenwerking met Advancion energy storage (AES) een grootschalig energieopslagsysteem te realiseren. In februari 2016 leverde AES in Vlissingen nog een opslagsysteem van 10 megawatt op met een regelvermogen van 20 megawattuur.
Het systeem - waarvan de bouw in augustus 2016 van start ging - bestaat uit 400.000 batterijen van hetzelfde type dat veelvuldig gebruikt wordt in elektrische auto’s. De batterijen zijn geplaatst in 24 containers en zijn bedoeld om piekbelastingen van het energienet op te vangen die ontstaan door de grote hoeveelheden wind- en zonne-energie die in de Amerikaanse staat geproduceerd worden. In totaal kan het systeem 120 megawattuur aan elektriciteit opslaan. Volgens SDG&E en AES genoeg stroom om 20.000 gebruikers gedurende 4 uur van energie te voorzien.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.














