
Het ontwerp van de architecten verenigt oud en nieuw: op een voormalig pakhuis met bakstenen gevel werd een tentachtige glasconstructie geplaatst. Binnenin bevinden zich een concertzaal, een hotel, restaurants, woningen en een uitkijkplatform – de Plaza. Zumtobel maakte ook deel uit van het projectteam dat betrokken was bij de bouw van de Elbphilarmonie en realiseerde binnen het gebouw verschillende verlichtingsoplossingen.
Zumtobel grijpt voor de lichtoplossing voor de algemene verlichting in de concertzaal terug naar het architectuurconcept – het samensmelten van oud en nieuw – en ontwikkelde in nauwe samenwerking met Herzog & de Meuron, het lichtingenieursbureau Ulrike Brandi Licht in Hamburg en glasdesigner Detlef Tanz uit Wegberg 1.200 mondgeblazen glazen lichtbollen die als met licht gevulde waterbellen vanuit het golvend akoestisch plafond opduiken – een eerbetoon aan de Elbe ernaast die alle stormen weerstaat. Het armatuur is onzichtbaar voor de kijker in het plafond verwerkt. De lichtbollen kunnen via een DMX-sturing traploos worden gedimd en zijn geschikt voor HDTV. Dit betekent dat in de concertzaal 100 procent trillingsvrije filmopnames mogelijk zijn. Verder is een derde deel van de armaturen in het veiligheidsverlichtingssysteem geïntegreerd.
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.