© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
26 januari 2017

Universiteit Twente werkt aan betere beveiliging Internet of Things

De Universiteit Twente gaat onderzoek doen naar het beter beveiligen van Internet of Things-toepassingen. Subsidie uit het Europese project SUCCESS stelt Marielle Stoelinga en Stefano Schivo hiertoe in staat.

De verwarming en verlichting bedienen via een app of gezondheid in de gaten houden via een smartwatch. Internet of Things vindt men tegenwoordig in bijna elk huis of organisatie.

‘Dit soort gadgets zijn niet alleen handig voor consumenten, maar ook voor hackers en inbrekers’, vertelt UT-onderzoeker Marielle Stoelinga. ‘Doordat steeds meer apparaten online aan elkaar verbonden zijn, kan er bijvoorbeeld via een slecht beveiligde smart TV ingebroken worden op je computer. Ook kunnen medische gegevens op straat komen te liggen.’

Een belangrijk toepassingsgebied van het onderzoek is het ziekenhuis. Stoelinga: ‘Internet of Things biedt enorme mogelijkheden voor het op afstand monitoren van patiënten. Hierdoor hoeven patiënten niet iedere keer naar het ziekenhuis om bijvoorbeeld hun bloeddruk te laten controleren. Dit brengt echter ook risico’s voor de privacy met zich mee. Ook zien we dat maatregelen die de veiligheid verhogen, zoals wachtwoorden en firewalls, op gespannen voet staan met de beschikbaarheid van data.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.