© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
13 januari 2017

Tesla begonnen met batterijproductie in gigafabriek

Tesla en Panasonic zijn in Tesla’s nieuwe Gigafactory begonnen met de massaproductie van lithium-ionbatterijcellen. Deze batterijcellen worden in de eerste fase instantie enkel gebruikt voor energieopslagsystemen.

Waar in de eerste periode de batterijcellen dus hun weg zullen vinden naar Tesla’s Powerwalls (red. het energieopslagsysteem voor huishoudens) en Powerpacks (red. het energieopslagsystemen voor bedrijven en andere organisaties). In een latere fase zullen de batterijen ook voor Tesla’s elektrische auto’s gebruikt worden, te weten vanaf het tweede kwartaal in 2018.

Uiteindelijk moet de fabriek zo de grootste ter wereld worden. Tesla mikt op een productiecapaciteit van 35 gigawattuur per jaar aan lithium-ionbatterijen. Dat is bijna net zoveel als er nu wereldwijd wordt geproduceerd.

‘Nu de Gigafactory operationeel is en de productie opgevoerd wordt, zullen onze kosten van batterijcellen aanzienlijk dalen’, aldus Tesla in een persverklaring. ‘Door het terugdringen van de kosten van de accu’s, kunnen we onze producten aan meer en meer mensen beschikbaar stellen, zodat we de grootste mogelijke impact te maken op de wereldwijde overgang naar duurzame energie.’

Gedurende het kalenderjaar zullen Tesla en Panasonic voor de fabriek enkele duizenden werknemers aanstellen. Uiteindelijk moeten er in de fabriek 6.500 mensen komen te werken en moet de indirecte werkgelegenheid oplopen naar een niveau van 20.000 tot 30.000 banen in omliggende regio’s.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.