© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
5 januari 2017

Led-verlichting voor Westelijke Strekdam in Oostende

Oostende heeft haar volledig afgewerkte Westelijke Strekdam officieel ingehuldigd. Het gaat in het bijzonder om de nieuwe led-verlichting van de dam. Deze is bedacht door de Franse lichtarchitect Guillaume Jéol.

Eandis tekende voor de volledige technische studie en uitvoering van de verlichtingsinstallatie, die bestand is tegen zout water en de hevigste weerelementen. Elektriciteit, zout water en de meest intense weersomstandigheden lijken niet samen te kunnen gaan. Toch wist Eandis de esthetiek van het lichtplan te verzoenen met technische uitvoerbaarheid en veiligheid. Over de volledige lengte is de dam voorzien van blauwe led-lichtbakens die wandelaars begeleiden. Het tweede gedeelte van de Westelijke Strekdam werd voorzien van een licht dat de wandelaar niet hindert of verblindt en de vergezichten naar de stad of de Noordzee ondersteunt.

In totaal installeerde Eandis 42 muurprojectoren en 70 grondspots om dat mogelijk te maken. De verlichting werd ingewerkt in de keermuren, zo wordt de visuele band met de zee versterkt. Er werd ook verlichting voorzien bij de 4 bankenrijen. Onder elke bank werd indirecte verlichting gemonteerd, goed voor in totaal 256 verlichtingstoestellen, waardoor deze lijken te zweven boven het licht.

Eandis legde in totaal 3,4 kilometer nieuwe elektriciteitskabels aan die volledige onderdompeling kunnen doorstaan. Eandis voorzag ook alle noodzakelijke elektrische en mechanische beveiligingen, en werkte de installatie uit op een veiligheidsspanning van 24 volt. Er werd gekozen voor zuinige led’s. Alle lichtpunten samen hebben een vermogen van 2.157 watt, wat bijzonder weinig is. De nieuwe verlichting heeft dan ook een minimale impact op het elektriciteitsverbruik van de stad. Alle werken werden gerealiseerd in twee maanden tijd, inclusief de fijne afregeling van alle spots zodat die nergens lichthinder kunnen veroorzaken.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.