© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
5 januari 2017

Vlaams Meetjesland presenteert plan voor openbare verlichting

Energiedistributiebedrijf Eandis heeft aan 12 steden en gemeenten uit de Vlaamse regio Meetjesland een afgewerkt ‘regiomasterplan’ overhandigd voor openbare verlichting.Daarin legden ze samen hun beleidskeuzes vast.

De keuzes zijn vastgelegd op het vlak van openbare verlichting voor in totaal 32.592 lichtpunten.  Aalter, Assenede, Eeklo, Evergem, Kaprijke, Knesselare, Lovendegem, Maldegem, Nevele, Sint-Laureins, Waarschoot en Zomergem besloten al in 2015 om samen te werken voor de opmaak van het ‘Regiomasterplan Meetjesland’. Ze legden samen hun beleidskeuzes vast voor openbare verlichtingsparken. Er werd besloten op 3 zaken nadruk te leggen: kostenefficiëntie, energiezuinigheid en veiligheid.

Het volledige grondgebied werd verdeeld in 20 verschillende ‘deelruimten’. Dat zijn gedefinieerde gebieden waar de openbare verlichting een specifieke taak heeft. Zo heeft een landelijke weg andere verlichtingseisen dan een drukke lokale verbinding. Elke deelruimte kreeg dan ook een specifieke set technische en vormelijke parameters. Dankzij die intensieve oefening krijgt elk gebied in Meetjesland stapsgewijs een openbare verlichting op maat.

Het volledige studietraject, inclusief kaarten, cijfers, analyses, strategische keuzes en deelruimten, is door Eandis gebundeld in een naslagwerk per stad of gemeente.

‘Dankzij ons studietraject kunnen de betrokken steden en gemeenten beter gefundeerde beleidsbeslissingen nemen,’ zegt Dirk Smet, hoofd infrastructuurgebied Schelde-Lieve bij Eandis. ‘Concreet voorbeeld: in deze regio brandt bijna 99 procent van de lampen de hele nacht door, wat op veel plaatsen niet nodig is. Via het masterplan wordt die situatie op een doordachte manier bijgestuurd, vooral door de toepassing van doof- of dimprogramma’s of door de plaatsing van aangepaste verlichtingstoestellen.’

Openbare verlichting op gemeentewegen, en dus niet langs snel- of gewestwegen, is de verant-woordelijkheid van steden en gemeenten. 229 steden en gemeenten in Vlaanderen, goed voor 845.000 lichtpunten, hebben die zorg overgedragen aan Eandis dat instaat voor het ontwerp, de aanleg en het onderhoud van die openbare verlichting.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.