Hotel Schiphol renoveert kamerverlichting met led
Hotel Schiphol, gelegen in de gemeente Haarlemmermeer, vervangt in 240 kamers de halogeenverlichting door led-verlichting. De nieuwe verlichting is geleverd door Klemko.
De vervanging van halogeen door led-verlichting is een integraal onderdeel van de in gang gezette renovatie om het hotel klaar te maken voor de toekomst. René van de Groep, hoofd technische dienst van Hotel Schiphol, moest in het kader van renovatie de halogeenverlichting in 240 kamers vervangen door gelijkwaardige lampen. In eerste instantie ging de gedachte uit naar PL. Tijdens diverse testen bleef de lichtbeleving met PL ondermaats. Uiteindelijk is besloten over te gaan op led-verlichting. ‘Klemko kan ons led-verlichting leveren die precies voldoet aan onze eisen. Daarbij kunnen wij terugvallen op doordachte adviezen gespecificeerd per type kamer (red. standaard, meerpersoons, luxe en suite).’
Van de Groep vervolgt: ‘We hebben verschillende types gastenkamers. Zo heeft de Comfort Plus kamer een open jacuzzi in het zicht van het twinbed. De bedgast kan dus converseren met de badgast.’
In dit type kamer is speciale aandacht besteed aan de verlichting. Dat bepaalt in hoge mate de lichtbeleving van de hotelgast. In de badruimte is het van groot belang dat de weergave van bijvoorbeeld het gezicht en de huid zo natuurlijk mogelijk moet zijn. Vandaar dat er is gekozen voor de natuurlijk witte lichtkleur van 4000 Kelvin. De Klemko-led’s, die in de kamers zijn geïnstalleerd, zijn van het type Lupe-1 met een melkglazen rand en Verona ronde armaturen.
De suites zijn er ook in verschillende uitvoeringen. Zo is de Moulin Rouge, de Jungle, de Mexico, de Sauna, de Wellness en de Ibiza. De Top Suite is inderdaad 'top of the bill'. In navolging op de Comfort Plus kamer staat hier ook een losstaand bubbelbad open in de heel ruime kamer. De jacuzzi is tweepersoons in een ronde uitvoering. Boven het bubbelbad is aan het plafond een ringvormige koof aangebracht. Aan de binnenzijde ervan is - uit het zicht – een liniLED RGB-side emitter strips gemonteerd. Het licht van deze strip schijnt onder een hoek van 90 graden naar beneden.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.
















