© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
19 oktober 2016

TU Delft: bacteriecellen produceren bio-lens voor zonnepanelen

Studenten van de TU Delft hebben bacteriecellen ontwikkeld die zelf een bio-lens kunnen produceren. Voor de bio-lens ziet de universiteit onder meer toepassingsmogelijkheden bij zonnepanelen.

Het DNA van de bacteriecellen is bewerkt zodat de cellen zelf een micro-lens vormen. Om een bio-lens te realiseren, wordt het DNA van bacteriecellen bewerkt zodat deze nieuwe proteïnen gaat aanmaken. Het proteïne, zoals een zeespons ze ook produceert, wordt gebruikt om een glaslaagje te maken. De combinatie van proteïnen in de bacteriecellen zorgen ervoor dat de bacteriecel een laagje glas om zichzelf heen maakt. Zo vormt de bacteriecel met dit stukje glas de biologische lens. Met deze bio-lenzen hoopt het team op winst in de internationale studentenwedstrijd International Genetically Engineered Machine (iGEM) die van 27 tot 31 oktober plaatsvindt in Boston.

Microlenzen kunnen onder andere aangebracht worden op zonnepanelen. Er is aangetoond dat de huidige microlenzen de efficiëntie van zonnecellen significant verhoogt. Dit komt doordat door deze lenzen meer licht wordt opgevangen op de zonnecellen. Deze microlenzen zijn echter veel te duur om te maken en worden daarom niet op de zonnecellen gebruikt. Met de goedkope bio-lenzen van het team is dit volgens de betrokkenen wel haalbaar. Ze proberen met een laagje van hun cellen de zonnepanelen efficiënter te maken.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.