
Vierstra denkt aan een piramide van dertig tot veertig meter hoog. De krant spreekt onder meer met directeur Paul Oortwijn van de branchevereniging van ingenieurs, NLingenieus, over het idee. 'Een mooie piramide ontwerpen, dat zou zeker een goede oplossing kunnen zijn', aldus oortwijn. Nieuw is het plan van Vierstra niet, onder meer in Madrid (zie foto) staat er al een solar piramide voor elektrische auto's.
Vierstra heeft met zijn bedrijf Aquaseria al patent aangevraagd voor zijn plan. 'Er staan allerlei investeerders klaar, maar ik heb een extra zetje nodig. Daarom ben ik in gesprek met provincies en allerlei energieclubs. Het liefst zou ik een onafhankelijke werkgroep samenstellen met mensen van de overheid, uit het bedrijfsleven, uit milieuclubs en ingenieurs. Die kunnen dan samen beoordelen of mijn plan haalbaar is en genoeg oplevert', aldus Vierstra.
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.