logo
© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
29 september 2014

Solar Worldwide Solutions presenteert nieuw zonnewarmteconcept voor verdwijnen gasrekening

Roderick en Floris Wolters, de twee broers achter Solar Worldwide Solutions, presenteren met de Solar Freezer een nieuw zonnewarmteconcept. Volgens de broers kan het de gasrekening terug tot nul euro terugbrengen.

De Solar Freezer bestaat uit een gecombineerd en geoctrooieerd systeem van zonne-collectoren, een warmtepomp en een bufferzak waar het warmtewater wordt opgeslagen. Deze combinatie is volgens de broers Wolters uniek en door de platte vorm van de flexibele zak kan het toegepast worden in elk bestaand of nieuw huis. De zak dient in de kruipruimte te worden geplaatst en kan een grote warmtevoorraad aanleggen.

Het water in de zak wordt omgezet in ijs van nul graden Celsius. De zonne-collectoren verwarmen dit ijs weer tot water. Voor deze faseverandering van ijs naar water en van water naar ijs is veel energie nodig. 'Om bijvoorbeeld één kilo ijs te smelten is net zoveel warmte nodig als één kilo water van nul tot tachtig graden te verwarmen', aldus een toelichting van het bedrijf over het technologische principe. 'Er is dus altijd veel energie uit vloeibaar water van nul graden te halen. Doordat alle energie (warmte) uit water wordt gehaald, veranderd dit in ijs.De zonne-collectoren behalen nu een enorm rendement doordat het nu alleen maar het ijs hoeft te smelten. Dit blijft elke dag opnieuw doorgaan waardoor er een grote gasbesparing kan worden gerealiseerd.'
Deel dit artikel:

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Ja, ik wil de nieuwsbrief ontvangen en heb de privacy policy gelezen.

Laatste Nieuws

Bekijk al het nieuws

Meest gelezen

Producten