
SAFE deed eerder dit jaar samen met 400 andere bedrijven en brancheverenigingen een oproep om de heffingen te schrappen.
SAFE roept de Europese lidstaten, en de Duitse regering in het bijzonder, om in actie te komen tegen het voorgenomen besluit van de Europese Unie om de importheffingen op Chinese zonnepanelen en zonnecellen met 2 jaar te verlengen. ‘We zijn erg teleurgesteld en beschouwen dit resultaat als zeer schadelijk voor de zonne-energiesector’, stelt Holger Krawinkel, woordvoerder van SAFE. ‘We zien niet in waarom de Europese Commissie de enorme nadelen negeert die de meeste solar bedrijven ondervinden. In plaats daarvan bouwt de Europese Unie een muur voor slechts een handje vol Europese producenten. Dit staat haaks op de mening van de meerderheid van de zonne-energiesector.’
Krawinkel vervolgt: ‘We gaan nu een beroep doen op de individuele lidstaten om te interveniëren. De Duitse regering heeft zeker een zeer belangrijke rol in de komende besluitvorming van de Europese Unie en we verwachten dat ze gaan lobbyen om een einde te maken aan de antisubsidie- en antidumpingmaatregelen.’
Lees ook:
Lees alles over de importheffingen in het importheffingendossier van Solar Magazine.
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.