logo
© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
21 maart 2016

Politie Zeeland-West-Brabant waarschuwt voor dievenbende in zonnepanelen

De politie Zeeland-West-Brabant heeft een waarschuwing uitgestuurd voor een dievenbende die het gemunt heeft op zonnepanelen. Op 2 plekken in Rijsbergen en Zundert zijn in totaal 66 zonnepanelen gestolen.

In de nacht van zondag op zondag 13 op maandag 14 maart werd vanaf een woning aan de Hazeldonksestraat in Rijsbergen 30 zonnepanelen van het dak gehaald inclusief enkele omvormers. In de nacht van woensdag 16 op donderdag en 17 maart werd hetzelfde gedaan bij een woning aan de Bredaseweg in Zundert. ‘De werkwijze was hetzelfde en we denken dan ook aan een zelfde dadergroep. Men maakte de omliggende (straat)verlichting onklaar en kon zo in het donker rustig hun gang gaan’, aldus de politie in een verklaring. ‘We zijn dringend op zoek naar getuigen die iets van deze unieke diefstallen gezien hebben. Mogelijk hebben mensen bij hun woning camera’s hangen die ook opnames maken van de openbare weg die naar deze woningen toeloopt. Daar zijn de daders, die met een vrachtwagen of iets dergelijks moeten zijn gekomen, misschien op te zien. Of hebben mensen de daders daadwerkelijk aan het werk gezien. Om dit te kunnen doen zul je enige kennis moeten hebben van elektrotechniek. Misschien dat mensen in hun omgeving iets over deze diefstallen horen en kunnen ons een tip geven die ons naar de daders zou kunnen leiden.’

Getuigen of mensen die iets van dit misdrijf afweten worden dringend verzocht dit te melden via de politieapp of het meldformulier op politie.nl/melden, via 0900-8844 of WhatsApp (0652528336), of anoniem via 0800-7000 of het meldingsformulier.

De politie besluit: ‘Maar we willen ook meteen zonnepanelenbezitters waarschuwen voor deze brutale vorm van diefstal. Dit soort diefstallen levert een forse schadepost op. Probeer uw terrein of woning zo goed mogelijk te beveiligen. De panelen zitten geschroefd maar de schroeven zijn misschien (voor een deel) te vervangen door anti-diefstalschroeven. Een bewegingsalarm kan ook helpen en goede verlichting die niet makkelijk onklaar te maken is.’

Deel dit artikel:

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Ja, ik wil de nieuwsbrief ontvangen en heb de privacy policy gelezen.

Laatste Nieuws

Bekijk al het nieuws

Meest gelezen

Producten