De Slufter is een depot voor verontreinigd sediment van 250 hectare op de Maasvlakte. Het gaat vooralsnog om een proef voor de duur van een jaar met 120 drijvende zonnepanelen. Die worden in de loop van november in gebruik genomen. De Slufter kan uiteindelijk 540.000 zonnepanelen herbergen met een totaal vermogen van minimaal 85 megawatt.
De proefinstallatie bestaat uit 20 vlotten waarop in totaal 120 panelen zijn gemonteerd. Daarnaast komen er op de landopstelling ook nog twaalf zonnepanelen. Door de vlotten met de zon mee te laten draaien kan er volgens de betrokkenen 18 procent meer opbrengst worden gegenereerd in vergelijking met panelen in een zonneweide. Daarnaast levert de reflectie en de koeling van het water ook voordeel op. De proefopstelling zal een jaar lang aan weer en wind in de slufter worden blootgesteld. Vervolgens zal er een rapport worden opgemaakt.
De maart 2025-editie van Solar Magazine is verschenen. Het tijdschrift bevat artikelen over de vakbeurs Solar Solutions Amsterdam, zonnecarports, het productteam circulaire zonnepanelen en de zakelijke zonnedakenmarkt.